KWIECIEŃ W CLOUDMINE ✹ WYSTAWA ADAMA LACHA

W kwietniu w Cloudmine świętujemy NADZIEJĘ.
Chcemy wierzyć, że przed nami dobre chwile, a dziwna rzeczywistość znormalnieje. Chcemy tą nadzieją dzielić się z innymi. W ramach kwietniowych współprac zapraszamy do obejrzenia prac Adama Lacha Paryskiej 17!
Prace prezentowane i dostępne w Cloudmine pochodzą z trzech cykli. Siostry oraz Chochoł z projektu Rewizje - trzyletniej podróży po Polsce w poszukiwaniu polskiej tożsamości i symboliki. Goodgirl to obraz, który powstał podczas strajków kobiet w Warszawie. Natomiast Synogarlica, fotografia wykonana w Ghanie, to praca z serii Rerelacje - nowego cyklu sygnowanych odbitek, które stanowią pretekst do refleksji o relacji człowieka z pozaludzkim światem.
Adam Lach – dokumentalista, twórca wizualny. Publikuje w „The New York Times”, „Le Monde”, „The Guardian”, „GEO”, „Newsweek”. Laureat wielu konkursów fotografii, w tym POYi, IPA, Grand Press Photo. Autor książek fotograficznych: Stigma, nagrodzonej w konkursie IPA; Neverland, wybranej do autorskiej kolekcji photobooków Martina Parra prezentowanych w Tate Gallery oraz Rewizje, nominowanej do książki roku 2020 przez Aperture Foundantion i Paris Photo. Jego fotografia zatytułowana Wolność została ogłoszona Ikoną Trzydziestolecia w międzynarodowym konkursie Press Club Polska. Jego prace prezentowano m.in. w Paryżu na festiwalu La Quatriéme Image, na Biennale w Pradze, na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge.
Zapraszamy na Paryską 17!