1. Od 11 lat promujemy ideę LESS IS MORE – najpierw jako butik vintage, a potem jeden z pierwszych sklepów online z polskimi projektantami. Chcemy namawiać to większej świadomości w kupowaniu i kompletowaniu swojej szafy.

   

 2. 100 % produktów marki Cloudmine produkowanych jest w Polsce. Dbamy o szycie lokalnie, wpierając rodzimych producentów i unikając generowanie śladu węglowego.

   

 3. W naszej ofercie znajdziecie marki i projektantów, którzy komponują swoją ofertę w duchu slow fashion i zrównoważonej mody. Nie ma tu mowy o masowej produkcji. Projektanci szczególnie dbający o ekologię w swoich działaniach oznaczeni są u nas specjalnym symbolem.

 4. Zminimalizowaliśmy użycie plastiku w sklepie online. Zamiast folii bąbelkowej do zabezpieczania przesyłek używamy tektury falistej i ekokopert. Zamiast plastikowych taśm klejących - taśmy eko. Sztuczne wypełniacze przesyłek, które być może znajdziecie w naszych paczkach pochodzą z przesyłek otrzymanych wcześniej przez nas - używamy ich ponownie.

   

 5. Segregujemy odpady i zbieramy je do kompostowalnych worków na śmieci. Raz na kilka miesięcy zapraszamy warszawianki i warszawiaków na Sprzątanie świata – czyścimy Saską Kępę przy wsparciu rady dzielnicy i Zarządu Zieleni.

   

 6. Rezygnujemy z katalogów, ulotek, wizytówek. Wyjątkiem są takie materiały, które zostały wydrukowane na papierze z makulatury.

 7. Na życzenie Klientka/Klientki pakujemy zakup, ale tylko papier i torby wykonane z makulatury, które są dodatkowo płatne.

   

 8. Drukujemy na papierze z makulatury - zarówno, jeśli chodzi o etykiety dla kuriera, jak i plakaty, czy dokumenty.

   

 9. Współpracujemy z Fundacją Pomaganie Przez Ubranie poprzez organizowanie zbiórek odzieży używanej . Za każdy kilogram uzbieranej odzieży do fundacji trafia 2 zł – zebrana kwota wspiera samotne matki.

   

 10. Twórz z nami zielony dekalog. Jeśli masz pomysł jak mogłybyśmy być bardziej Green - napisz do nas. Chcemy się rozwijać i jesteśmy otwarte na nowe idee.